Warning: include(inc/table.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/proximanet/pro-dom.com.ua/articless/index.php(86) : eval()'d code on line 120 Warning: include(inc/table.html): failed to open stream: No such file or directory in /home/proximanet/pro-dom.com.ua/articless/index.php(86) : eval()'d code on line 120 Warning: include(): Failed opening 'inc/table.html' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/proximanet/pro-dom.com.ua/articless/index.php(86) : eval()'d code on line 120
Flash-элемент
Украина,
Киев 03148
ул. Якуба Колоса 2
офис 68
(044) 501-10-60
(044) 403-61-09
(044) 456-98-06
Clock
Katalog
Focus
Spravochnik
 

Логин
Пароль
 

Советы по строительству основные разделы
Проектирование дома
- Концепция - Эскизный проект - Геология геодезия - Архитектурный раздел - Рабочий проект (РП) - Конструктивный раздел - Водопровод канализация проектирование - Электрооборудование - Отопление дома - Cлаботочные системы - Авторский надзор - Технадзор - Внутренняя планировка дома - Дизайн интерьера дома - Особенности проектирования жил. Помещений
Участок для строительства
Классификация земельных участков Основные физико-механические свойства грунтов Традиционные методы выбора участка Покупка участка физическим лицом в Украине Правила размещения дома на участке Подготовка к строительству
Строительство дома Технология работ
>Разработка грунта Подземные (грунтовые) воды Устройство фундаментов Земляные работы вокруг строительства дома Кровельные работы. Выбор материала и технологий. Лестницы. Выбираем подходящую конструкцию лестницы Мансарды, чердаки Перекрытия Стены и несущие конструкции дома, коттеджа, дачи Строим подвал в доме Пароизоляция и паропроницаемость коттеджа
Отделка дома Технология работ
Штукатурные работы. Выравниваем стены. Штукатурим Гипсокартонные работы. Ответы на вопросы Гипсокартон и швы. Анализ разных технологических Шпаклёвка стен и потолков. Подготовка поверхностей Декорирование интерьера коттеджа, дома, дачи, Оклейка обоями. Готовим стены. Окраска стен и потолков дома. Анализ проблем, возникающих при окраске дома Отделываем стены и потолки вагонкой Отделываем лестницу
Разрешение на строительство
Порядок разработки и согласования документации Положение о порядке предоставления разрешения Ввод в эксплуатацию законченного строительства Ввод построенного здания в эксплуатацию Документы, удостоверяющие право застройщика Ордер на выполнение подготовительных Основания для принятия решения о строительстве ОФОРМЛЕНИЕ АКТА НА ЗЕМЕЛЬНЫЙ УЧАСТОК
Благоустройство территории участка
Ландшафтное проектирование Дизайн проект Благоустройство территории вокруг дома Регулярный парк Строим пруд Строительство искусственного озера Причал пирс палуба Строим бассейн СПА Гидромассажное оборудование Строим сауну или баню русскую Турецкая баня Cистема автоматического полива участка Терраса или веранда Бордюры дорожные садовые и парковые Дорожки, тротуары, мощение Особенности изготовления тротуарной плитки Подпорные стенки Лестницы и ступени на участке Забор, ограждение, строительство, установка Ворота вьездные распашные, откатные, рулонные Калитка кованая, сварная, пластиковая или дерево Элементы парка, сада, лужайки Освещение ландшафта вокруг дома Строим беседку своими руками Сад и садоводство вокруг дома Живая изгородь Посадка крупных деревьев Посадка кустарников Альпинарий (альпийская горка) Клумба Цветник, рабатка, миксбордер, арабески, вазоны Газон Виды газонов Практические рекомендации Садовый паркет декинг Барбекю
Cети и системы загородного дома
Сантехника, Отопление дома, Схемы систем водяного отопления дома, Выбираем тип отопления загородного дома, Другие виды систем отопления загородного коттеджа, Водоснабжение загородного дома, Поиск воды на участке, Артезианская скважина, Колодец. Технология строительства колодца, Вода и здоровье Вода и здоровье, Канализация внутренняя и наружная, Внутренняя канализация, Наружная (внешняя) канализация, Биологические очистные сооружения, Вариант устройства индивидуальной канализации, Очистные сооружения. Септик, Фильтрующие устройства
 
 
 
 
 
 
 
 

Proxima - строительная фирма.
Советы по строительству загородного дома.
Статьи по строительству
На главную советов по строительству >>> Проектная документация для строительства >>> ГОЛОВНА КОНФЕРЕНЦІЯ ФАХІВЦІВ-КОШТОРИСНИКІВ

ГОЛОВНА КОНФЕРЕНЦІЯ ФАХІВЦІВ-КОШТОРИСНИКІВ


У травні 2010 р. у м. Івано-Франківську відбулася щорічна загальноукраїнська конференція для фахівців будівельної і житлово-комунальної галузі, замовників, інвесторів і проектантів на тему «Визначення вартості будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних робіт при використанні сучасних матеріалів і технологій.

Управління та документообіг у будівництві-2010». Організатори конференції: ЦМДБ «Созідатель» (Дніпропетровськ,) «Інкомсервіс» (Київ), «Computer Logic Group» (Харків), Методичний центр «Будівництво - сучасні технології», ПП «ССБ Електронікс» (Івано-Франківськ).

Конференція проводилась за підтримки та участі Асоціації розробників та розповсюджувачів кошторисних програм, Будівельної палати України, Івано-Франківської облдержадміністрації та Івано-Франківського міськвиконкому.

Значно вплинули на зміст доповідей та обговорень (до речі, всього було зроблено більш ніж 20 доповідей) недавні зміни (до?)нормативних документів у галузі ціноутворення в будівництві.

Адже з прийняттям законів України щодо стабілізації ситуації в будівництві та введенням в дію Зміни №6 до ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва» відбулися значні зміни в порядку визначення вартості будівельних робіт та дозвільних процедур у будівництві:
- суттєво змінено порядок визначення вартості будівельних матеріалів на всіх етапах будівництва;

- стали обов’язковими розробка та затвердження кошторисних норм у разі заміни будь-якого матеріалу чи виробу, передбаченого державними елементними кошторисними нормами;

- додано підстави для перегляду твердої договірної ціни;

- внесено зміни в розрахунок кошторисного прибутку та порядок визначення прибутку субпідрядних організацій;

- необхідні додаткові розрахунки для обґрунтування загальновиробничих і адміністративних витрат та на зведення або пристосування тимчасових будівель і споруд;

- законодавчо виключено додаткові погодження технічних умов на інженерне забезпечення об’єктів містобудування, передбачено відповідальність проектної організації, ГАП та ГІП за проектну документацію, змінено процедури розробки та погодження проектної документації, початку будівництва та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Виступи та обговорення показали, що багато підприємств ще не готові до роботи в нових умовах, незважаючи на те, що більшість змін відбулось понад рік тому. Це стосується не лише замовників, проектантів та будівельників, а й виробників будівельних матеріалів та контролюючих органів.

Значні труднощі викликають обов’язкова розробка та затвердження нових норм на виконання робіт з використанням сучасних будівельних матеріалів. Для більшості підприємств будівельної галузі нормування – давно забута сфера діяльності, яка потребує перебудови організаційної структури, що склалася за останні роки в будівельній галузі.

Розробці індивідуальних норм та стандартів організації (СОУ) було присвячено кілька повідомлень та окрему секцію. З доповідями і рекомендаціями виступили фахівці Державного науково-дослідного інституту будівельного виробництва (НДІБВ), Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій (НДІБК) та базової організації з нормування праці в нашій державі – «Центру продуктивності праці» Міністерства праці та соціальної політики.

Виявляють стурбованість фахівці й з приводу вартості будівельних матеріалів. Державні норми вимагають застосування найдешевших матеріалів.

Методики вибору мінімальної ціни до цього часу немає, а найменша вартість матеріалу, як правило, передбачає і відповідну якість. Мінрегіонбуд листом від 27.05.2009 № 9/11-750 «Про визначення вартості матеріальних ресурсів при визначенні вартості будівництва в умовах подолання фінансової кризи» рекомендував застосовувати механізми аналізу цін на регіональному рівні.

З цією метою в Івано-Франківській області рішенням Голови ОДА створено регіональну базу даних на ціни будівельних матеріалів. Досвід наповнення та ведення такої бази викликав велику зацікавленість фахівців з інших областей та окремих відомств.

Особливої ваги така база цін набуває на будовах державного значення, наприклад, об’єктах Євро-2012. Це підтверджується зацікавленістю івано-франківським досвідом дирекції з будівництва Львівського стадіону.

Розробники програмних комплексів («АС-4», «Універсал») продемонстрували готові рішення для невеликих підприємств, що дозволяють значно зменшити затрати зі збору та обробки інформації про вартість матеріалів та інших будівельних ресурсів.

Уперше в Україні на конференції було представлено збірники укрупнених показників вартості будівництва, розраховані на основі вітчизняних будівельних норм.

В СРСР над такими збірниками працювали мережі державних організацій, які займались збором, сортуванням, обробкою та розповсюдженням цієї інформації. На основі цих даних здійснювалось планування інвестицій. Наш північний сусід і тепер проводить ці роботи.

Система, запропонована фахівцями ТОВ «Інкомсервіс» (м. Київ), не потребує значних витрат і може забезпечити реальною інформацією про ринкову вартість будівництва будь-якого замовника, в тому числі і державу.

Поки що це збірники для житлового будівництва. Але дана методика дозволяє створити такі показники для держави, галузі, чи окремого підприємства. Існування та подальший розвиток цієї технології визначення вартості будівництва може значно вплинути на основи ціноутворення, дасть змогу кардинально змінити взаємовідносини між Замовником та Підрядником.

Адже маючи реальні ринкові показники вартості окремих конструкти вів, можна не тільки ефективно планувати, а й контролювати вартість робіт на конкретній будові конкретного підрядника.

Під час конференції відбулось засідання секцій, на яких розглядалися: специфіка визначення вартості проектних робіт, особливості нормування будівельних робіт в енергетичній галузі та питання організації та планування будівельного виробництва.

Розробники програмного забезпечення традиційно представили свої нові розробки та надали індивідуальні консультації.
На майстер-класах програмних комплексів «АВК-5» та «АС-4» окремо було приділено увагу новому, перспективному напряму використання кошторисного програмного забезпечення, який полягає у створенні власних укрупнених кошторисних норм з реальних елементних норм конкретної будівельної організації.

Такі індивідуальні укрупнені норми допомагають суттєво скоротити час складання кошторисів, підвищити точність кошторисних розрахунків і здійснювати швидке планування будівельного виробництва на основі реального кошторису.

Увагу будівельників привернув програмний комплекс «Смета ХХІ», давно відомий на підприємствах Мінпромполітики.
Представники «Computer Logic Group» запропонували сучасну електронну систему нормативно-технічної інформації «Будстандарт» для забезпечення підприємств будівельного комплексу нормативно-технічною інформацією (ДБН, ВБН, ДСТУ, БНіП, ГОСТ, СанПіН, Правила пожежної безпеки).

Система «Будстандарт» розроблена в співпраці з державним підприємством «Укрархбудінформ» та «Фондом нормативних документів у сфері містобудування, будівництва і промисловості будівельних матеріалів». Це забезпечує наповнення системи максимально повним переліком нормативних документів.

Крім пленарних засідань, секцій та майстер-класів:
- розробники елементних норм та програмного забезпечення консультували своїх користувачів;

- учасники конференції мали змогу надати свої пропозиції і зауваження щодо поліпшення програмного забезпечення, вирішити власні практичні питання;

- розробники програмних продуктів «Універсал» та «1С:Підприємство» ділилися інформацією щодо автоматизації управлінських та облікових завдань у будівельній галузі.

На конференції було представлено друковані видання «Архбудінформ» - офіційні друковані видання нормативних документів у галузі будівництва, інформаційний збірник «Нормативні документи у галузі будівництва та промисловості будівельних матеріалів».

Учасники традиційно могли придбати й іншу спеціальну літературу. У конференції взяли участь фахівці-будівельники з 22 областей України та м. Києва. Це керівники та інженерно-технічні працівники організацій різних напрямів спеціалізації і діяльності – проектанти, підрядники, замовники.

У рамках конференції відбулися ще два важливих заходи:
- «круглий стіл» на тему: «Розширення співпраці між розробниками елементних кошторисних норм та розробниками кошторисних програмних комплексів – шлях до ефективної роботи спеціалістів-кошторисників», присвячений налагодженню співпраці між розробниками елементних кошторисних норм та розробниками кошторисних програмних комплексів;

- спільна нарада розробників програмного забезпечення та представників організацій, які впроваджують та супроводжують ці програми в різних регіонах України.

Резолюція загальноукраїнської конференції фахівців з визначення вартості будівельних робіт
1. ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила розрахунку вартості будівництва» та лист Мінрегіонбуду від 27.07.2009 № 9/11-1005 визначають загальні умови і правила розробки індивідуальних ресурсних елементних кошторисних норм.

Разом із тим в опублікованих збірниках РЕКН та кошторисних програмних комплексах недостатньо інформації для розробки індивідуальних норм на основі діючих державних елементних кошторисних норм.

Для спрощення процесу розробки індивідуальних норм при проектуванні чи в умовах будівельних організацій необхідна додаткова інформація про витрати праці та середній розряд окремо для кожного пункту, зазначеного в складі робіт елементної норми.

У зв’язку з цим учасники вирішили доручити організаторам конференції звернутись до відповідних державних органів з пропозиціями:

- щодо внесення необхідних змін в друковані та електронні версії діючих елементних норм;

- щодо зміни вимог до розробки нових елементних норм у частині обов’язкової розшифровки трудовитрат та середнього розряду робіт окремо для кожного пункту, зазначеного в складі робіт розробленої ресурсної елементної кошторисної норми.

2. В умовах кризових явищ у будівництві дуже важливим є існування державних і відомчих елементних кошторисних норм та стандартів організації (СОУ) на нові будівельні матеріали та технології.

Незважаючи на лист Мінрегіонбуду від 18.11.2008 № 9/8-1043 «Про розповсюдження та використання відомчих кошторисних норм та СОУ», до зацікавлених учасників ринку із запізненням надходить інформація про погодження Мінрегіонбудом нових відомчих норм та стандартів організації (СОУ).

Виходячи з того, що порушенням майнових прав власника норми є факт її використання, а не попередньої публікації, Мінрегіонбуд може передбачити обов’язкову передачу таблиць відомчих елементних кошторисних норм та стандартів організації (СОУ) всім розробникам кошторисних програм для розміщення в їхніх комплексах як довідкової інформації одразу після погодження таких норм Мінрегіонбудом.

З метою максимально точного визначення вартості будівельних робіт, прискорення процедури розповсюдження та використання нових ресурсних елементних кошторисних норм конференція звертається до Мінрегіонбуду з пропозицією:
- змінити умови погодження нових відомчих норм та стандартів організації (СОУ), передбачивши їх обов’язкову передачу всім розробникам програм, за допомогою яких визначається вартість будівництва, одразу після погодження таких норм Мінрегіонбудом;

- визначити процедуру централізованого розповсюдження норм серед розробників програм, за допомогою яких визначається вартість будівництва, через Асоціацію розробників та розповсюджувачів кошторисних програм.

3. Учасники форуму запропонувати організаторам конференції розпочати роботи зі створення професійного об’єднання кошторисників - фахівців з визначення вартості будівельних робіт.

Журнал "Будмайстер"
Добавление комментария
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Смайлики:    smilewinkwassattonguelaughingsadangrycrying


 
 
 
Print